Moje autogramy -ZDE-

Únor 2011

Nová Návštěvní kniha

6. února 2011 v 10:40 | Sabčule =) |  Já a blog
Ahojte všichni! :) Chtěla bych Vám sdělit, že jsem vytvořila novou Návštěvní knihu tohoto blogu. Najdete ji v menu. Můžete tam psát různé dotazy ohledně autogramů, adres, mého blogu a spřátelení.Prostě cokoliv. Budu se snažit co nejlépe na vaše dotazy odpovědět. :)


2. diskusní téma - Kolik fotek a jak tisknete fotky?

4. února 2011 v 18:25 | Sabčule =) |  Diskuze
Tak a je tu další diskusní téma. Kolik posíláte fotek a jak si je necháváte vytisknout?
Myslím si, že je docela dobré poslat fotky, protože se může stát, že daná celebrita fotky nemá, a tak se může stát, že autogram vůbec neobdržíte.
Já posílám v průměru kolem 2 fotek. Myslím si, že to není ani moc, ani málo.Někdy pošlu 3 a Amandě Seyfried jsem poslala 4, protože je to moje hodně oblíbená herečka.
Někomu posílám ale jen jednu.Někomu neposílám žádnou, když vím, že ta celebrita posílá fotku a líbí se mi, tak ji třeba žádnou fotku nepošlu.
Fotky si tisknu doma na fotografický papír. Ale je taky možnost, že si fotky objednáte na internetu, a pak si pro ně zajdete do nejbližší drogerie. :)
Co si o tom myslíte vy?
Kolik posíláte fotek?
Proč?
Necháváte si fotky vyvolat?Chystám se napsat...

3. února 2011 v 18:04 Já a blog
Takže, já se chystám napsat fotografovi Janu Saudkovi,Martinu Písaříkovi, Danielu Radcliffovi (do divadla), Veronice Kánské,Thomasu Sangsterovi  a Cameron Diaz... :)

Lenka Filipová

3. února 2011 v 17:54 | Sabčule =) |  Hudba
Je to česká zpěvačka.
Odesláno: vzkaz na její oficiální web. stránky http://www.lenkafilipova.cz/lf/vzkazy.html
Přijato: 3.2.2011
Lenka Filipová

Jana Paulová

3. února 2011 v 17:48 | Sabčule =) |  Herečky ČR
Tak tuhle českou herečku snad není potřeba ani představovat. Hrála v Kameňáku. :)
Odesláno: 15.12.2010 - e-mail - agenturajapa@volny.cz
Přijato: 2.2.2011 - podepsaná fotka s věnováním :)
Jana Paulová

Jiří Mádl

1. února 2011 v 19:58 | Sabčule =) |  Herci ČR
HURÁÁ :) Dnes mi přišel autogram od mého oblíbeného českého herce Jirky Mádla.Filmy, ve kterých hrál jsou např. Láska Rohatá, Peklo s princeznou,Snowborďáci,Rafťáci, Ro(c)k Podvraťáků a další.
Odesláno: 11.1.2011 - dopis, dotazník, fotku, ofrankovanou obálku
Přijato: 1.2.2011 - moje fotka podepsaná + jeho podepsaná s věnováním, dotazník se nevrátil :(
Adresa:
Hana Mádlová
Česká 7
37001 České Budějovice

Jiří Mádl 1
Jiří Mádl 2


Jak si napsat o autogram do zahraničí? (Psaná forma)

1. února 2011 v 17:00 | Sabčule =) |  Rady a tipy

Tento návod slouží především těm, kteří nemají ještě se sbíráním autogramů ani ponětí.
Ti, kteří autogramy sbírají, si myslím, že všechno ohledně psaní žádostí o autogramy spoustu věcí ví.
A chtěla bych Vás už předem poprosit, abyste tenhle ten návod, ani ostatní věci z mého blogu
nekopírovali, ani nikam nezveřejňovali.
Zaprvé si musíte sehnat adresu osobnosti, které chcete napsat, je jich všude plno, na zahraniční adresy bych Vám doporučila tuhle stránku: http://fanmail.biz/
Do kolonky zadáte jméno celebrity, které chcete napsat, a pak jen kliknete na jméno, které jste vyhledali.V kolonce Last feedback received on: ...kliknete na takové šipky ( >>>) a zobrazí se Vám seznam lidí, kteří té celebritě psali, a zda jim přišla odpověď a kdy jim přišla odpověď. Někdo přikládá i naskenovaný nebo vyfocený autogram.Adresu tam taky většinou mají.Nebo mi napište do rubriky Adresy na přání a já se ji pokusím sehnat. Když už máte adresu, musíte nějak zajistit, aby Vám odpověď na Váš dopis přišla.Do větší obálky dáme menší obálku s Vaší nadepsanou adresou, popř. fotky(některé celebrity fotky u sebe nemají),dopis,a něco, čím byste zaplatili zpáteční poštovné.Některé celebrity Vám zpáteční poštovné zaplatí, ale těch je málo.
1.možnost, jak zajistit zpáteční poštovné je taková, že si na poště zakoupíte tzv. mezinárodní odpovědku, ale upozorňuji, že na menších poštách někdy ani nevědí o co se jedná.Mezinárodní odpovědka funguje tak, že ji VLOŽÍTE do obálky, a daná celebrity ji na poště vymění za známky do Čech a popřípadě Vám pošle autogram.Stojí 40 Kč.
Vypadá takhle:
2. možnost je taková, že si v bance koupíte dolary, nebo libry, nebo prostě měnu z té země. Když do obálky přiložíte dolar,vyjde Vám to levněji, než když přiložíte mez.odpovědku.
3.možnost je, že prostě na zpáteční obálku s Vaší nadepsanou adresou (musíte ji přiložit vždy) nalepíte známku z dané země.Není to ale moc jednoduché, protože v Česku se dají těžko sehnat zahraniční známky.Nejlepší to máte, když do zahraničí jede někdo z Vašich známých, mohli byste ho požádat, aby Vám dovezl známky z té země.
Když už máte něco na zpáteční poštovné, musíte napsat samotný dopis.Dopis by měl být na pěkném dopisním papíře, na který bychom měli psát čitelně ručně! Když píšete celebritě do Anglie nebo Ameriky, nebo do země, kde se mluví anglicky, napište dopis v ANGLIČTINĚ.Když někomu píšete do Francie, můžete napsat dopis ve francoužtině, ale tu ne každý ovládá.Teď mám zrovna dopis na odeslání do Francie (Gerard Depardieu), ale psala jsem mu v angličtině, protože francouzky neumím. :(
Do obálky byste měli přiložit i fotografie, protože jak už jsem psala, ne každá celebrita má u sebe fotky.Já posílám většinou tak 2 fotky,někdy i 3.Fotky si můžete nechat vyvolat na internetu, a pak si pro ně zajít do nejbližší drogerie.Já si fotky vyvolávám doma, protože mám tiskárnu fotek, nebo jak se to jmenuje.:)Takže shrneme to.Do větší obálky, na které je napsána adresa, pro toho, od koho chcete mít autogram, dáme menší obálku, na které je napsána Vaše adresa,dopis,fotky,mez.odpovědku(případně známky z té země, měnu..) a to je asi vše.Můžete přiložit i plakát, pokud nějaký máte. :) Obálku pečlivě zalepte a hurá s ní na poštu.Dejte si to poslat raději u přepážky a letecky.Je to rychlejší.
Kdybyste si s nečím nevěděli rady, napište mi na můj mail - sabka10@seznam.cz.
NEKOPÍROVAT!