Moje autogramy -ZDE-

Září 2011

Daniel Radcliffe!

27. září 2011 v 15:21 | Sabčule =) |  Herci zahraničí
Jo, jo jo!!! Tak i já jsem se dočkala. Jsem maximálně happy! :)... Já mám takovou radost!!! Když jsem ve schránce objevila obálku s americkou známkou, tak jsem hořela netrpělivostí, jestli tam bude Hilary nebo Daniel, protože do Ameriky jsem teď moc nepsala. :D Každopádně, Danielovi jsem psala v březnu a nic mi nepřišlo, tak jsem mu napsala v srpnu a vyšlo to! :) Už nemusím závidět těm, co mají jeho autogram. :D Daniel je můj velice oblíbený herec, jako Harry byl, je a bude nezapomenutelný a taky je jeho autogram/ teda byl, můj most wanted. Taky ho moc obdivuju za to, jak dokáže skoro všem odepsat (spíše tolik fotek předpodepsat), když je určitě maximálně vytížený. :) Jsem moc moc moc moc ráda. :)

Odesláno: 25.8.2011 - dopis, SASE
Přijato: 27.9.2011 - podepsaná fotka


Václav Vydra

24. září 2011 v 12:47 | Sabčule =) |  Herci ČR
Když mi nic nechodí, tak sem dám aspoň autogramy, které mám už delší dobu.Rozhodla jsem se sem dát autogramy Václava Vydry. Václav Vydra je český herec, kterého znám ze spousty filmů a seriálů. Např. Kameňák 1,2,3, Ošklivka Katka, Z pekla štěstí 1,2, Peklo s princeznou, Bylo nás pět atd atd...Za jeho autogramy jsem moc ráda. Navíc mě překvapil, že přes e-mail poslal 3 fotky s věnováním i jeho podepsané DVD, to tady dávat nebudu. :)

Odesláno: 1.1.2011 - e-mail
Přijato: 10.1.2011 - 3 fotky podepsané a věnované + jeho podepsané DVD

19. září 2011

19. září 2011 v 15:40 | Sabčule=) |  Odeslané dopisy
Dnes jsem odeslala 1 dopis, ale mám v plánu odeslat dalších 8, ale ještě nevím, jestli Miri sehnala ty anglické známky. :)

DAKOTA FANNING
- Dakotě jsem psala v lednu, ale jaksi neodepsala, jinak odepisovala těm co psali v červenci, tak snad to napodruhé vyjde. :)
Odesláno: dopis, 3 fotky, SASE
Přijato: ???
Adresa:
Dakota Fanning
Osbrink Talent Agency
4343 Lankershim Blvd.
Suite 100
Universal City, CA 91602
USA

WOW!

17. září 2011 v 21:53 | Sabčule=) |  Já a blog
WOW! Je tu rekordní počet lidí - 33!!! Tak to jsem ještě nezažila, ovšem, moc Vám děkuju za návštěvnost. :)

Tomio Okamura

17. září 2011 v 21:09 | Sabčule=) |  Ostatní
Tomio Okamura je podnikatel,víceprezidenta tiskový mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.
Napsal taky dvě knihy - Český sen a Umění vládnout. Jeho autogram jsem získala osobně, podrobnosti si můžete přečít o článek níže. Jsem za jeho autogram moc ráda. :)

Získano: 16.9.2011 - osobněSetkání s Tomiem Okamurou a Ví'tou Vávrou

17. září 2011 v 12:26 | Sabčule=) |  Já a celebrity
Když mi nechodí autogramy poštovně, tak jsem si s kamarádkou zašla získat osobně. Zašly jsme se podívat na besedu o jeho knihách s Tomiem Okamurou. Myslím, že ho nemusím představovat. :) A navíc, což mě moc potěšilo, že měl hosta Vítěslava Vávru (zpěvák), ale bohužel jsem nevěděla, že tam bude, tak jsem pro něho neměla nachystanou fotku ani kartičku... S kamarádkou jsme tam přišli asi o půl hodinu později, ale stále tam pan Okamura nebyl, takže jsme počkali venku. Asi po deseti minutách přijelo luxusní, ale opravdu luxusní auto (Aston Martin) a v něm seděl Tomio Okamura. Vystoupil z auta a začal se s někým bavit, tak uř jsme šli do sálu. Začala beseda, která byla opravdu skvělá. :) Asi za hodinu a půl byla autogramiáda, a tak jsem šla. Nečekali jsme moc dlouho a pan Okamura mi podepsal fotku a podpiskartu. Pak jsem se s nej kámoškou a sním vyfotila. :) Řekli jsme Nashledanou a šli jsme. U vchodu byl Ví'ta Vávra, tak jsem ho požádala o podpis na druhou stranu fotky, protože, jak říkám, něvěděla jsem, že tam bude, takže jsem neměla nic přichystané. :( Ale nevadí! :)
Jsem moc ráda za ty podpisy. :) Přidám je tady i zvláš't do článku.

AUTOGRAMY:


SPOLEČNÁ FOTKA:(já jsem ta vpravo:)

Naďa Konvalinková

9. září 2011 v 15:34 | Sabčule =) |  Herečky ČR
Za autogram jsem moc ráda, protože paní Konvalinkovou mám jako herečku taky moc ráda. :) Hrála ve spousty filmech, např. Rodinka, Cukrárna, Láska rohatá, Jak se krotí krokodýli, Šmankote, babičko, čaruj!, Prázdniny pro psa, Honza málem králem nebo třeba Počítání oveček. :) Jen mě mrzí, že se podpis na fotce, kterou jsem ji zaslala, rozmazal. :(

Odesláno: 15.7.2011 - dopis, fotka, kartička, ofrankovaná obálka
Přijato: 8.9.2011 - moje fotka + 2 její podepsané, jedná věnovaná, podepsaná kartička

Adresa:
je soukromá, nedávám

Historie sbírání autogramů

8. září 2011 v 14:22 | Sabčule =) |  Já a blog
Tak jsem jednou zase šla do knihovny a do oka mi padla knížka s názven Každý něco sbírá. Půjčila jsem si ji a nějak jsem se do ní začetla a hledala jsem něco o sbírání autogramů. Pak jsem našla zajímavý článek a opsala ho. :) Bylo by fakt něco, kdybych měla podpis od takovýchto osobností, o kterých se v článku píše.

Už římský spisovatel Plinius píše v 1. století našeho letopočtu, že viděl v římském chrámu pečlivě uchovávané a přísně střežené listy s podpisy císaře Augusta či básníka Vergilia. Tehdy uměl číst a psát málokdo a vzdělaných lidí byla jen malá vrstva, takže se jejich díla pečlivě opatrovala. Vznikly první archívy, které ovšem dost často podléhaly požárům - jejich příčinou byla lidská nedbalost nebo válka, vždycky doprovázena ohněm. ...

A jsme u 16.stol., kdy už ve Franicii existují mnohé soukromé sbírky písemností slavných osobností. Byly příčinou závistí lidí, kteří toužili mít doma také něco takového, ale neměli dost prostředků. A tak začali sbírat písemnosti, například dopisy a nakonec i jen podpisy slavných lidí. Sbírání autogramů začalo patrně právě v 16. století, zřejmě ve Francii, odkud se rozšířilo do Anglie. V 18. stol. se sbírání autogramů dostalo do Německa, pak i do ostatních států Evropy a nakonec do celého světa...

Četli jste Tři mušketýry od pana Dumase? Pak si jistě pamatujete na postavu kardinála Richelieuho. Tak tento muž měl sbírku autogramů, která byla rozprodána v první veřejné dražbě roku 1801. Patrně nevíte, že český básník a spisovatel Václav Hanka byl jedním z našich prvních sběratelů autogramů. Měl podpisy Josefa Dobrovského, Josefa Jungmana, ale i Alexandra Sergejeviče Puškina nebo Nikolaje Vasiljeviče Gogola. Spisovatel Emanuel z Lešehradu se sběratelství věnoval v letech 1910 až 1952 a za tu dobu shromáždil sbírku, která čítá asi 35 000 kusů. Nejsou to jen autogramy, ale i těch je požehnaně - jména, která tu jsou zastoupena, jsou známa v nejširší veřejnosti - Marx, Tolstoj, Byron, Shaw, Ibsen, Garibaldi, Goethe, Flaubert, Rolland a mnoho dalších...


Text opsán z knihy Každý něco sbírá od Jana Jelínka.

Novinky

5. září 2011 v 16:57 | Sabčule =) |  Já a blog
Dnes nic nepřišlo, tak sem aspoň napíšu pár novinek. Včera jsem byla v DM vytisknout 13 fotek ve fotokiosku. Postupně chci napsat 9 lidem. Zatím nebudu psát komu. :) Prozradím jen jednoho člověka a tím je Alan Rickman, který bude hrát v říjnu v divadle v New Yorku. Propásla jsem Irsko i Ameriku v lednu, protože jsem moc zahraniční autogramy nesbírala. :) ... Čekám, jestli mi Miri sežene ty anglické známky a pak můžu poslat dopisy lidem do Anglie. :)... Jinak pořád čekám na toho Daniela. :/ Tak snad zítra něco dorazí..
Bye, Sabina :)

Nový design

3. září 2011 v 14:46 | Sabčule =) |  Já a blog
Už to potřebovalo změnu.. Tak jsem se porozhlédla po designech na přání a narazila jsem na blog od MoniQue. Moc se mi její layouty líbily, a tak jsem neváhala a objednala si layout. Ve všem mi vyhověla a její konečná práce se převelice povedla a napnila má očekávání.. :) Design se mi opravdu moc líbí, moc ti děkuji!!! :) Fakt je nádherný. nad se Vám líbí taky.:)